Trending near you
- $12.59 - $19.49Rhee Chun New Variety Extra Fancy Rice 1K+ Sold weekly
- $4.89 - $7.29Nongshim Chapagetti Jjajang Noodles 127g*4
- $16.19 - $22.29Nonghyup Pungsan whole Kimchi 5.07 lb 1K+ Sold weekly
- $6.79 - $11.99Daedo Real Potato Bread 480 g 100+ Sold weekly
- 15% off$13.48 - $15.99Jayone Drinkable Konjac Jelly, Peach Flavor 150 ml*10 each
- 15% off$15.99 - $18.99Korean Melon 1 Box 10 lb
- $5.99 - $7.99Pulmuone Fresh Pyeongyang Cold Noodles 926 g 800+ Sold weekly
- $5.99 - $9.49Samyang Buldak Ramen Carbonara Hot Chicken Flavor 4.58 oz*5 each 1K+ Sold weekly
- $12.99 - $15.49Bibigo Sliced Kimchi 907 g 900+ Sold weekly
- 16% off$2.49 - $2.99Perilla Leaf 1 each
- $7.19 - $9.79Samyang Buldak Ramen, Hot Chicken Flavor, 2x Spicy 5pk
- 14% off$2.98 - $3.49House Foods Tofu Soup Kit Hot Flavor 13 oz
New arrivals
- $3.49 - $4.49Sajo Daerim Seasoned Radish Strip 100+ Sold weekly
- 15% off$26.99 - $31.99Korean Shine Muscat Grape 600 g
- $8.49 - $9.99PULMUONE Kimchi Hand-Torn Noodle Soup 16.3 oz
- $39.99 - $44.99Island Pacific Cebuchon Seasoned Lechon Belly Frozen 4.5-5 lb
- 31% off$10.99 - $15.99Niabell Grape 3 lb
- $2.99 - $3.99Jeollanam-do Dried Seasoned Seaweed Flake
- $29.99 - $31.29K-Makgeolli Kit 3 Flavors -Traditional Korean Rice Wine Making Kit 15.87 oz
- $1.29 - $3.49BABA Watermelon Ade 190 ml
- $9.99 - $10.49Jongga Real Kimchi Ramen 6pk
- $9.99 - $10.79Yogovera Mango Ade 230 ml*10 pack
- $3.49[EZ'n] Standard Double Zipper Bags - S
- $3.99[EZ'n] Standard Double Zipper Bags - M 25Pcs
On sale
- 20% off$4.79 - $5.99Crown Choco Heim Choco Cream Wafers with Hazelnuts 200+ Sold weekly
- 14% off$2.98 - $3.49House Foods Tofu Soup Kit Hot Flavor 13 oz
- 29% off$3.88 - $5.49Choripdong Assorted Fried Fish Balls Frozen 1.1 lb
- 35% off$4.48 - $6.99Jeollanam-do Rice Cake with Honey 500 g
- 16% off$2.49 - $2.99Perilla Leaf 1 each
- 18% off$8.98 - $10.99Haitai Samgyetang Ginseng Chicken Stew Samgyetang 100+ Sold weekly
- 30% off$4.48 - $6.49Paldo Bibim Men Instant Noodles, Spicy Korean Flavor 130g*5 900+ Sold weekly
- 5% off$9.49 - $9.99Thin Sliced Pork Belly Roll, Skinless, Frozen 1 lb 1K+ Sold weekly
- 16% off$10.88 - $12.99Dongwon Light Standard Canned Tuna in Oil 150 g*4 cans 1K+ Sold weekly
- 55% off$0.79 - $1.79Seafood Mushroom
- 21% off$2.99 - $3.79Korean Radish 2.7-3.5 lb
- 26% off$2.79 - $3.79Korean Chili 1 lb
Recent service reviews
Sept. 2024
Very good prices, delivery on times of any time I ordered . Good service. Good product. You can find anything's on Weee!
Jun. 2024
I've hunted all over Connecticut for Asian groceries and they're difficult to find in my area. I love being able to order them on Weee!
Apr. 2024
Great customer service. Experienced customer service who answers the phone could always solve problem efficiently.
Jan. 2024
I really appreciate that you work hard to uphold standards of quality. I like the wide variety of products and the ease of shopping with you.
Trending Korean store topics in Northville, Michigan
Korean Soy Sauce
Korean Food
Korean Radish
Korean Snack
Sweet Potato
Mushroom
Rice
Woodear Mushroom
Soy Sauce
Beef
Samyang
Nangmyeon
Samlip
Fried Garlic
Star Anise
Song Phone
Gochugaru
Gochujang
Black Rice
Minced Garlic
Chicken
Korean Ramen
Chinese Pepper Cone
Rice Ball
Celery
Pork Belly
Thin Beef
Garlic
Natto
Honey Pear Tea
Barley
Bean Sprout
Meat
Rice Cake W/ Honey
Popular reviews

It's delicious. Oh my god.

good quality

It's not very big, but it looks good.

Perfect for on the go! Tastes just like a banana Larry taffy.

It’s delicious when you mix kongnamulbap with vegetables and a flavorful sauce.

便宜又新鲜的青葱,每次必买

Great for kbbq or hot pot

This tofu is quite large in size.

I bought two because they were on sale.

I've ordered several times since June and have always received sweet, fresh melons.

I love eating pork! Just thaw it well and it's ready to eat.

I bought it to eat mala-tang

It's a little expensive, but I'm satisfied that I can eat it.

I was a little disappointed that the cabbage was smaller than last time~ But it was fresh^^

Ramen and kimbap is a meal you wouldn't envy, right?

It’s also delicious when you make kimchi stew!

It smells good and tastes good too

I have repurchased it several times. It is not expensive, has high CP value, and tastes good!

It is easy to use.

I ate honey rice cake for the first time in a while and it was delicious.